Shree L. R. Tiwari College of Engineering

ICT TOOLS

Name of Staff Subject Name : Class code : Subject 2 Name (If Any ): Class code  of Subject 2 Subject 3 Name (If Any ): Class code  of Subject 3
Dr. Umesh Bhadade Sem VI DBMS rtsq3wx
Mrs. Aboli Moharil Sem VII Microwave Engineering ab5eyn7 Sem VIII RF Design ssjpexl
Mrs. Zainab Mizwan SEM V DCOM mteqljs Sem IV COA IT DEPT rjpexl4
Mrs. Shruti Patil Sem VII  Mobile Communication Systems 5dn6qlh Sem VIII Computer Communication Networks qdkmvgo Skill Lab(Linux) iltxh5c
Mrs. Hemangi Satam Sem VII  Cyber Security and Laws (CSL) ouhjjwf Sem I Basic Electrical Engineering BEE Div A: ziqhm7c Sem I Basic Electrical Engineering BEE Div C: cdkzfrw
Mrs. Namrata Kulkarni Sem III (IT) PCOM ikx56dc Sem VIII WN 4hkvzre
Mrs. Aparna Majare Sem VII Optical Communication f7jnlc5 Sem VIII Satellite Communication xnsgitz
Mrs. Snehal Shah sem V RSA cjl5yle sem VI I image processing and machine vision IPMV oypmwfr
Mrs. Swapna Patil Sem IV DCOM owuy647 Sem IV SS 7nui54f
Mrs. Madhuri Kadam Sem V- Digital VLSI Sem VI-Electromagnetics and Antennas (EMA) 3b74d2m
Mr. Aditya Desai SEM III- EICS ohlsghy Sem VI-IOT&I4.0 4zs4obt Skill Lab: Python (IV Sem) bbqz6cv
Mrs. Sweta Padman Skill Lab: C++ and Java (III Sem) Cmwhzwx Artificial neural network and Fuzzy logic (VI Sem) 64dkyyv Skill Lab: Python (IV Sem) bbqz6cv
Ms. Priyanka Malgi NT sem 3 sxsqv6c LIC  sem 4 cr7vomb mini project 1a sem 3 u32rt3g
Mrs. Dipti Kale EDC sem III 4bldoou Sem I Basic Electrical Engineering BEE lkmf4og
Mrs. Menka Singh LEAVE
Mrs. Sonali Padalkar Sem VII Big Data Analytics ug3a74r SEM VIII Environmental Management jnlblm4 SEM IV: Principles of Communication Engineering mksoexa
Ms. Maheshwari Marne Sem VII  Mobile Communication Systems 5dn6qlh Industrial Electronics (MECH-Sem IV) ebcz4r5 Skill Lab(Linux) iltxh5c
Mr. Sandeep Dwivedi SEM V Discrete time signal processing ev6uavb SEM IV Microcontroller t5lme6o SEM VIII Environmental Management IT 4fz4a42

DEPARTMENT OF ELECTRONICS AND TELECOMMUNICATION

COURSE NETWORK DETAILS

ACADEMIC YEAR 2019-20

Sr. No.Name  of the TeacherCourse Network (CN) IDCourse Name
1Zainab MizwanZM100Internet Communication Engineering
2Shruti PatilSP869Microprocessor
3Aboli MoharilAM1132Microwave Engineering
4Namrata KulkarniNK515Optical Communication
5Aparna MajareAM1133Optical Communication
6Discrete Time Signal processinghttps://www.thecn.com/6036305″
7Menka SinghMS1090Digital System Design
8Aditya DesaiAD521Cyber Security and Laws
9Madhuri BhujbalMB732Electronic Devices and Circuits I
10Priyanka MalgiPM342Data compression and Encryption
Circuit theory and network
11Madhuri WagholikarMW432Electronic Instrument and Control
12Swapna PatilSP872Digital Communication
13Maheshwari MarneMM1255Mobile Communication and systems
14Sweta JhaSJ310DCE
15Shashanki SinghSS1791Principles of Communications
Business Communication and Ethics
16Sandeep DwivediSD768Electromagnetic Engineering
17Natasha NaikNN881Discrete Time Signal Processing
Scroll to Top